II NIEDZIELA ADWENTU 08.12.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

 1. Bóg zapłać wszystkim za tak liczny udział w Roratach. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc dla ubogiego Kościoła na  Wschodzie.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na ogrzewanie naszej świątyni w miesiącu grudniu.
 4. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane będą świece wigilijne w cenie 5 i 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Opłatki dostępne są w biurze parafialnym w ciągu całego tygodnia. Świetlica Antoninek rozprowadza ozdoby i kartki świąteczne przygotowane przez dzieci.
 5. Jutro przeżywać będziemy liturgiczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, przeniesioną w tym roku z dnia dzisiejszego. O godz. 12.00 w kościele zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski.
 6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania we wtorek o godz. 19.00.
 7. Okres adwentu sprzyja modlitewnemu skupieniu i refleksji. Zapraszamy w piątek 13 grudnia po Mszy św. wieczornej na Wieczór uwielbieniowy. Pragniemy wspólnym pięknym śpiewem, z zespołem prowadzonym przez naszą organistkę p. Annę Różyńską uwielbić Pana Boga w Najświętszym Sakramencie. Oby było nas w tym momencie jak najwięcej.
 8. Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych  w niedzielę za tydzień po Mszach św. w korytarzu przy biurze parafialnym organizuje kiermasz ozdób choinkowych, kartek, stroików wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Dochód z mich sprzedaży jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny osób niepełnosprawnych.
 9. Caritas Diecezji Toruńskiej zaprasza na świąteczny koncert Ireny Santor w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kosciele garnizonowym. Bilety cegiełki w cenie 10 zł do nabycia w biurze parafialnym.
 10. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
 11. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Bardzo chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Chęć przekazania drzewek prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 12. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz grudniowy numer Nauczyciela Ewangelii.