II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim za tak liczny udział w Roratach. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

 2. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc dla ubogiego Kościoła na  Wschodzie.

 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na ogrzewanie naszej świątyni w miesiącu grudniu.

 4. Zapraszamy na połączone spotkanie rad duszpasterskiej i ekonomicznej we wtorek 11 grudnia o godz. 19.00 w plebanii.

 5. Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Kameralnej „Accademia dell’ Arco” w naszym kościele w poniedziałek 10 grudnia o godz. 16.00. Natomiast Caritas Diecezji Toruńskiej zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Jerzego Połomskiego w przyszłą niedzielę 16 grudnia o godz. 15.00 w kościele garnizonowym. Bilety do nabycia w biurze parafialnym.

 6. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane będą świece wigilijne w cenie 5 i 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Opłatki dostępne są w biurze parafialnym w ciągu całego tygodnia. Świetlica Antoninek rozprowadza ozdoby i kartki świąteczne przygotowane przez dzieci.

 7. Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych  dzisiaj po Mszach św. w korytarzu przy biurze parafialnym organizuje kiermasz ozdób choinkowych, kartek, stroików wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Dochód z mich sprzedaży jest przeznaczony na wyjazd wakacyjny osób niepełnosprawnych.

 8. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.

 9. W niedzielę za tydzień o godz. 13.30 kolejna Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W nim m. in. głos Kościoła w sprawie in vitro, o braku polityki prorodzinnej w Polsce. Dostępny jest także najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii.

 11. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Bogumiła Owoc, l. 65, z ul. Zagonowej, śp. Zofia Serocka, l. 74 z ul. Żytniej, śp. Józefa Kucharska l. 84 z ul. Kruczej, śp. Tadeusz Wojtasik, l. 80 z ul. Goździkowej, śp. Jolanta Brodniewicz, l. 65 z ul. Storczykowej, śp. Jadwiga Witkowska, l. 67 z ul. Niedźwiedziej, śp. Aleksandra Pawłowska, l. 87, z ul. Fiołkowej, śp. Jadwiga Lupa, l. 78 z ul. Sarniej. Wieczny odpoczynek…