II  NIEDZIELA  ADWENTU 10.12.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

  1. Dzisiaj o godz. 12.00 nastąpi uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla do Katedry świętych Janów w Toruniu.
  2. Bóg zapłać wszystkim za tak liczny udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Podczas Rorat jest okazja do spowiedzi św. Zapraszamy także tych naszych parafian, którzy jeszcze nie zdążyli być na tegorocznych Roratach. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczamy je na kolejne parafialne inwestycje.
  4. Dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc dla ubogiego Kościoła na  Wschodzie.
  5. Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas w cenie 6,50 13 i 15 zł. Świetlica Antoninek rozprowadza własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, sianko wigilijne i kartki świąteczne. Dochód  przeznaczony jest na cele charytatywne.
  6. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
  7. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z okazji świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy w najbliższą sobotę  16 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu szlakiem św. Szarbela w dniach 20-27 maja i wyprawę na Syberię i do Moskwy w dniach 6-19 lipca 2018 roku. Informacje na stronie internetowej i w biuletynie parafialnym. Zapisy w kancelarii Parafialnej.
  9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii. W Niedzieli bezpłatny dodatek kulinarny o potrawach na stół wigilijny.