II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dzisiaj o godz. 17.00 II część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie na godz. 8.30.

 2. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Na stoliku z prasą wyłożone są skarbonki wielkopostne do zbierania drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście przyjemności.

 3. Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Zbiórka upominków przed świętami Bożego Narodzenia okazała się bardzo owocna. Zespół charytatywny Akcji Katolickiej przygotował ponad 50 bardzo wartościowych paczek dla wszystkich potrzebujących, uwzględniając samotne osoby i wielodzietne rodziny. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Nazwiska i adresy można zgłosić w biurze parafialnym, w zakrystii lub wkładać do skarbony św. Antoniego. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne.

 4. Jutro rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 9. Spotkania rekolekcyjne w kościele od poniedziałku do środy: klasy 0 – III godz. 9.15, klasy IV-VI – godz. 10.45, klasy gimnazjalne – godz. 12.30.

 5. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.

 6. Kolejne spotkanie dzieci klas II i ich rodziców w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 14.30.

 7. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom za zrozumienie dla inwestycji podejmowanych przez naszą parafię.

 8. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 9 w Toruniu informuje, że zapisy dzieci rocznik
  2005 i 2006 do pierwszej klasy SP nr 9 rozpoczęły się 1 marca 2012 r. Zapisu
  dzieci można dokonywać osobiście w sekretariacie szkoły lub telefonicznie.
  Szkoła zaprasza także na DRZWI OTWARTE dla dzieci i rodziców w dniu 10 marca 2012 r. o godz. 10.00.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim o zmarłym niedawno przyjacielu Jana Pawła II kard. Andrzeju Deskurze, tajemnice Państwa Watykańskiego, jakie emerytury czekają Polaków, kolejny odcinek zamyśleń wielkopostnych, o masonerii, która jest obecna także w Polsce, o problemach zespołu „Mazowsze”. Dostępny jest także ostatni numer Nauczyciela Ewangelii.