II  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  12.03.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W najbliższym czasie chcemy przygotować bardziej przestronne biuro parafialne.
 3. Również dzisiaj o godz. 14.30 kolejna Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
 4. Kolejny dyżur radców prawnych i aplikantów udzielających bezpłatnych porad prawnych w najbliższy wtorek od godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.  Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 i Drogą Krzyżową.
 6. Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Rejonu Toruńskiego odbędzie się w naszej parafii w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00
 7. Zapraszamy na wspólne bieganie „z różańcem w ręku” w każdy poniedziałek i środę o godz. 19.00. Spotykamy się przy kościele. W poniedziałek zapraszamy tych, którzy chcą zacząć biegać.
 8. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W tym roku o ich wygłoszenie poprosiliśmy ks. Łukasza Skarżyńskiego, proboszcza nowopowstałej parafii św. Andrzeja na toruńskim Jarze.
 10. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki prosimy składać do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
 11. Na stoliku z prasą wyłożone są Skarbonki Wielkopostne, do których można zbierać jałmużnę postną, którą Caritas przeznaczy na leczenie dzieci i dorosłych.
 12. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
 13. Rada Okręgu Osiedla Wrzosy wspólnie z naszą parafią serdecznie zaprasza na spotkanie mieszkańców naszego osiedla w wieku od 50+. Spotkanie odbędzie się w  kawiarence w dniu 22 kwietnia 2017r. o godzinie 16.00 Spotkanie ma charakter towarzysko-integracyjny. Zapisy prosimy zgłaszać  do dnia 31.03.2017 w: Biurze parafialnym lub Zespole Szkół nr 9 . Zachęcamy również do składania wniosków w ramach Budżetu partycypacyjnego na rok 2018. Propozycje są przyjmowane od 8 do 31 marca 2017 w Urzędzie Miasta. Służymy Państwu pomocą w wypełnianiu wniosków podczas naszych dyżurów.