II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.02.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. W dni powszednie Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.

 2. Pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Zbiórka przed świętami Bożego Narodzenia okazała się bardzo owocna. Zespół charytatywny Akcji Katolickiej przygotował ponad 50 bardzo wartościowych paczek dla wszystkich potrzebujących, uwzględniając samotne osoby i wielodzietne rodziny. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Nazwiska i adresy można zgłosić w biurze parafialnym, w zakrystii lub wkładać do skarbony św. Antoniego. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne.

 3. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św., którą odprawimy o godz. 16.30.  W tym dniu okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

 4. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej zwłaszcza Żywy Różaniec.

 5. Kolejne spotkanie dla małżonków w najbliższy piątek 1 marca o godz. 19.00 w Sali św. Joanny. Serdecznie zapraszamy małżonków zarówno tych z długim, jak i krótkim stażem. W czasie spotkania dzielić się będziemy radościami i troskami życia małżeńskiego.

 6. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.

 7. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.

 8. Pierwsze spotkanie dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa w sobotę 16 marca o godz. 10.00. Natomiast Kurs Przedmałżeński rozpoczniemy w piątek 10 maja o godz. 19.00.

 9. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 zapraszają dzieci – przyszłych uczniów klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych – wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte, które odbędą się w sobotę 2 marca o godz. 10.00. Zapisy dla klasy pierwszej trwają od 1 do 31 marca.

 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy od 7 maja. Odwiedzimy sanktuaria i zabytki Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Zapisy w biurze parafialnym.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim artykuły i wywiady poświęcone zakończeniu posługi Ojca Świętego Benedykta XVI.

 12. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Henryka Maria Szymkowska, l. 72, ul. Konwaliowa, śp. Jerzy Łasiewicz, l. 75, ul. Jastrzębia, śp. Krzysztof Jeruzal, l. 48, ul. Orla, śp. Sabina Anna Szulc, l. 91, ul. Chabrowa, śp. Kazimierz Stanisław Kucharski, l. 82, ul. Ugory, śp. Irena Bąk, ul. Żyzna. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…