II  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  28.02.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele to „Dzień modlitwy i solidarności z misjami i misjonarzami”. Po Mszach św. będzie można złożyć swój dar na misje. To jedna z okazji w Wielkim Poście do złożenia tzw. jałmużny postnej. Jako parafia wspieramy misjonarzy m. in. na Syberii, na Madagaskarze, w Zambii i ostatnio także w Boliwii.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godzinie 13.30.
  4. Po raz kolejny organizujemy w naszej parafii możliwość oddania krwi. Najbliższa okazja także dzisiaj od godz. 9.00 do 14.00.
  5. W środę o godz. 17.30 różaniec i Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 
  7. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
  8. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. 
  9. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedzimy w tym dniu chorych w ich domach.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela i lutowy numer Nauczyciela Ewangelii.