III NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały okres Adwentu od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 zapraszamy na Roraty. W tym czasie nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

 2. Dzisiaj o godz. 14.30 kolejna Msza św. dla dzieci klas II i ich rodziców – poświęcimy medaliki Matki Bożej.

 3. Również dzisiaj kolekta gospodarcza na dalsze prace przed kościołem. Kończymy wykonanie granitowych schodów i elewacji. W przygotowaniu ozdobne poręcze i lampy przy wejściu do kościoła oraz witraż. Wkrótce powinna być gotowa zewnętrzna iluminacja naszej świątyni. Bóg zapłać także za wszystkie imienne ofiary składane w kopertach i wpłacane na parafialne konto. Wpisujemy je do Księgi Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii.

 4. Opłatki dostępne są w biurze parafialnym w ciągu całego tygodnia, również dzisiaj po Mszach św. Ofiary z opłatka przeznaczone są na spłatę zobowiązań związanych z tegorocznymi pracami oraz na dalsze inwestycje przed kościołem.  Natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 5. Jeszcze w tym tygodniu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych naszych parafian.

 6. Spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej w najbliższą środę o godz. 19.00 w plebanii.

 7. Przedświąteczne spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższy piątek o godz. 19.00 w plebanii.

 8. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzimy w najbliższą sobotę 17 grudnia. Nowych chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

 9. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na cele dobroczynne naszej parafii.

 10. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30 i spotkanie.

 11. Również w przyszłą niedzielę o godz.16.00 spotkanie opłatkowe Grupy Białej Pieszej Pielgrzymki z Torunia na Jasną Górę.

 12. Tygodnik Katolicki Niedziela zachęca do włączenia się w akcję obrony krzyża w naszej Ojczyźnie. Specjalne deklaracje wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione prosimy składać w biurze parafialnym  lub zakrystii.

 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W nim m. in. wspomnienia aktorów Mai Komorowskiej, Olgierda Łukaszewicza i Katarzyny Łaniewskiej o 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, prawda o działalności Opus Dei, jak wygląda finansowanie Kościoła w Europie i o tym, że Polacy mogą być dumni z własnej historii i przepis z zakonnej kuchni jak upiec świąteczne pierniki.

 14. Odeszli do Pana: śp. Barbara Lipińska, l. 81, ul. Krucza, śp. Józef Kowalczyk, l. 85, DPS. Wieczny odpoczynek…