III NIEDZIELA ADWENTU 12.12.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy za udział w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, przeznaczymy je na ogrzewanie kościoła i obiektów parafialnych. Jednocześnie bardzo prosimy aby zwracać uwagę przy wychodzeniu na zamykanie drzwi, gdyż bardzo trudno jest ogrzać tak duży budynek jak kościół. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary wpłacane na nasze parafialne konto i składane w kopertach. Wszystkie imienne dary wpisujemy do księgi ofiarodawców.
 3. Przez wszystkie niedziele Adwentu i w dni powszednie w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w salce przy biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na inicjatywy charytatywne Caritas. Z tyłu kościoła wyłożony jest kalendarz sióstr karmelitanek z Łasina. Ofiara z jego rozprowadzenia jest darem na klasztor. Cena druku 1 egz. 5 zł.
 4. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania również dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.30.
 6. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary.
 7. Zapraszamy na czuwanie Adwentowe w piątek 17 grudnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po Niej wspólna modlitwa przed Najśw. Sakramentem.
 8. Spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów na połączone ze zbiórką odbędzie się w najbliższą sobotę 18 grudnia o godzinie 12.30.
 9. Kolejna zbiórka tworzącej się drużyny harcerskiej Skauci Europy również w najbliższą sobotę o godz. 10.00 przed kościołem.
 10. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z okazji świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy także w sobotę 18 grudnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
 11. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty podczas Rorat o godz. 6.15 i od 8.00 do 8.30, po południu od 17.30 do 18.00. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi św. na przyszłą niedzielę, ponieważ jak w poprzednich latach nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas niedzielnych Mszy św.
 12. W związku z pandemią koronawirusa najbliższe wizyty duszpasterskie u naszych parafian odbędziemy w dniach od 2 do 16 stycznia i odwiedzimy tylko Parafian, którzy tego będą pragnęli. Nie wyznaczamy ulic na konkretne dni. Chęć przyjęcia kapłana, który przybędzie z Bożym błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym, zakrystii lub drogą e-mailową wyznaczając dzień wizyty. Zgłoszenia e-mailowe będziemy potwierdzać zwrotną pocztą.
 13. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Niestety wzrasta cena tygodnika do 8 zł. W bieżącym numerze jest między innymi kalendarz na 2022 rok oraz ciekawy wywiad z jedyną krewną znanego księdza z Neapolu ks. Dolindo.