III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim za tak liczny udział w Roratach. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przez okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  2. Dzisiaj po Mszach św. i w ciągu całego tygodnia w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek, natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne w cenie 5 i 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Świetlica Antoninek rozprowadza ozdoby i kartki świąteczne przygotowane przez dzieci.
  3. Jeszcze w tym tygodniu przy ołtarzu św. Joanny będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Z okazji świąt Bożego Narodzenia podzielmy się miłością z ubogimi.
  4. Właściwe przygotowanie duchowe do świąt Bożego Narodzenia powinno zawierać dobrze przeżytą spowiedź św. Podczas przedświątecznej krzątaniny nie zapomnijmy o Sakramencie Pokuty. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie podczas Mszy św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00, od poniedziałku do piątku od 17.30, w sobotę od godz. 16.00 do 18.00. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi św. na przyszłą niedzielę, ponieważ nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas Mszy św.
  5. W sobotę 22 grudnia w godzinach przedpołudniowych nawiedzimy chorych z sakramentami św. Chorych, którzy nie są odwiedzani regularnie przez kapłanów w czasie comiesięcznych wizyt prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym lub zakrystii.
  6. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. W nim m. in. o bojkocie towarzyszącym powstaniu filmu „Smoleńsk”, komu przeszkadzają „okna życia”, o profanacji Jasnogórskiego Wizerunku. Do każdego numeru dołączony jest dodatek z przepisami  świątecznymi z zakonnej kuchni oraz dodatek seniora z poradami dla ludzi starszych m.in. o chorobie Alzheimera.