III  NIEDZIELA  ADWENTU 17.12.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia w sobotę o godz. 6.15. Na tej Mszy św. zakończymy tegoroczną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoby, które duchowo adoptowały dziecko prosimy o przyniesienie świec. W tym tygodniu zapraszamy szczególnie tych, którym nie udało się jeszcze w tym roku być na roratach.
  2. W sobotę przypada 23 dzień grudnia. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę w kościele.
  3. Poświęcone opłatki dostępne są w biurze parafialnym dzisiaj po Mszach św. i w ciągu całego tygodnia. W holu domu parafialnego dostępne są też świece wigilijne i ozdoby przygotowane przez świetlicę Antoninek.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00.
  5. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. porannych o godz. 6.15 i 8.30, po południu od poniedziałku do czwartku od 17.30 oraz w piątek i w sobotę od godz. 17.00. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi św. na niedzielę, ponieważ jak w poprzednich latach nie będziemy mieli możliwości wyspowiadania wszystkich podczas niedzielnych Mszy św.
  6. Polecamy nowy numer Niedzieli.
  7. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Kazimiera Ruchlewska, l. 88, ul. Żbikowa, śp. Henryk Karczewski, l. 94, ul. Sarnia, śp. Bernadeta Żebrowska, l. 90, ul. Szosa Chełmińska, śp. Tadeusz Przedpełski, l. 87, ul. Kwiatowa, śp. Stanisław Kasela, l. 55, ul. Ugory. Wieczny odpoczynek…