III NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj o godz. 14.30 w kaplicy na Barbarce zostanie odprawiona specjalna Msza św. na rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.

  2. W poniedziałek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski. Jest to także dzień modlitw grupy św. Ojca Pio. Zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

  3. W sobotę 28 kwietnia przypada 50 rocznica śmierci św. Joanny Beretta Molla. Na Mszę św. o godz. 8.30 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i małżonków. Będziemy modlić się w intencji rodzin naszej parafii.

  4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 w naszym kościele rozpocznie się regionalna pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych. Bezpośrednią transmisję z Mszy św. o godz. 12.00 i spotkania przeprowadzi TV TRWAM. W związku z tym może opóźnić się rozpoczęcie Mszy św. o godz. 13.30.

  5. Zapraszamy na kolonie letnie nad morzem organizowane przez naszą parafię. Bliższe informacje na plakacie.

  6. Wzorem wielu miast w Polsce i na świecie w sobotę 28 kwietnia odbędzie się w Toruniu manifestacja w obronie TV TRWAM. Została ona zorganizowana przez wiernych świeckich pragnących zaprotestować przeciwko jawnej niesprawiedliwości KRRiT, która nie przyznała tej telewizji miejsca na multipleksie cyfrowym. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia NMP.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i artykuły o rocznicy smoleńskiej katastrofy, o znanych artystach, którzy prowadzą normalne rodzinne życie, o obronie wolnych mediów, o poszukiwaniu skupienia w zaciszu małych klasztorów i jak zwykle sporo porad z różnych dziedzin codziennego życia.