III NIEDZIELA WIELKANOCY  05.05.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa majowe  w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę po wieczornej Mszy św.
  2. W środę 8 maja Szkoła Podstawowa nr 9 obchodzi 50 – lecie nadania imienia oraz 125 – lecie istnienia szkoły. Z tej okazji w naszym kościele o godz. 10.30 ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św. w intencji uczniów i nauczycieli, następnie o godz. 12.00 uroczystości w siedzibie szkoły.
  3. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Muzycznej. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do spowiedzi św. według ustalonych terminów, a rodziców od poniedziałku do piątku podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00. W tym dniu poranne msze św. w kaplicy.
  4. W przyszłą niedzielę w liturgii przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza i dzień Seminarium Duchownego. Kazanie wygłosi ks. prof. Wiesław Łużyński, a klerycy będą zbierać kolektę na utrzymanie Toruńskiego Seminarium Duchownego. Kolekta gospodarcza przesunięta będzie na 3 niedzielę miesiąca.
  5. Zbliża się XX – lecie działalności naszej świetlicy „Antoninek”. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym czasie zetknęli się z działalnością naszej świetlicy na wspólne świętowanie, szczególnie prosimy: wychowawców, wolontariuszy, dzieci – wielu już dzisiaj dorosłych – i naszych darczyńców. Główne uroczystości to: Msza św. dziękczynna w niedzielę 19 maja o godz. 13.30 i spotkanie w Diecezjalnym Centrum Dialogu o godz. 15.15, tego samego dnia.
  6. W tym roku organizujemy pielgrzymki zagraniczne: we wrześniu do Medugorie, w listopadzie wyprawę do Rwandy, do jedynego w Afryce miejsca objawień Matki Bożej w Kibeho. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.