III NIEDZIELA WIELKANOCY  15.04.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.  Jest on zachętą do regularnej lektury Pisma Świętego.
  2. Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii w dni powszednie w czasie porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00. W niedzielę podczas Mszy św.
  3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.30 do 18.00.
  4. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP śpiewamy w naszym kościele w soboty o godz. 8.00.
  5. Jeszcze dzisiaj przed ołtarzem można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną.  Zebrane ofiary zostaną przekazane na Caritas.
  6. Osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego prosimy o wpisanie swojego imienia i nazwiska do Księgi Pamiątkowej przy ołtarzu św. Joanny.
  7. Kolejny Wieczór Uwielbienia w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  8. Katolickie Liceum Akademickie, Liceum Jagiellońskie rozpoczyna 5 rok działalności. Jest to szkoła prywatna ale z uprawnieniami szkoły publicznej. Nauka jest bezpłatna. W tym roku rozpoczyna tam także działalność szkoła podstawowa. Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły, a zapoznać się z jej działalnością podczas dnia otwartego w sobotę 21 kwietnia od godz. 12 do 15, przy ul. Jęczmiennej 23.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.
  10. W ostatnim czasie odeszli z naszej parafialnej wspólnoty do Pana: śp. Jadwiga Sikorska, l. 74, ul. Pomarańczy, śp. Wanda Sztandara, l. 90, ul. Storczykowa, śp. Ryszard Mański, l. 68, ul. Rumiankowa, śp. Elżbieta Lewandowska, l. 61, ul. Słowicza, śp. Stanisław Gniewek, l. 87, ul. Sokola, śp. Danuta Janowska, l. 94, DPS, jej pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…