III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.03.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. W dni powszednie Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.

 2. W najbliższą środę o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie formacyjne Róży Różańcowej rodziców modlących się za swoje dzieci.

 3. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 modlitewne spotkanie wspólnoty Margeretek, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.

 4. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.

 5. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.

 6. Akcja katolicka zaprasza na dzień skupienia wszystkich członków i sympatyków w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą św. w naszym kościele.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza św. i kolejne spotkanie dzieci klas II i ich rodziców.

 8. Pierwsze spotkanie dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa w sobotę 16 marca o godz. 10.00. Natomiast Kurs Przedmałżeński rozpoczniemy w piątek 10 maja o godz. 19.00.

 9. W przyszłą niedzielę miesiąca kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Na Wielkanoc powinien zostać zainstalowany ostatni witraż. Na tegoroczny odpust parafialny 13 czerwca zaplanowaliśmy poświęcenie 3 dzwonów. Bóg zapłać wszystkim, którzy już na ten cel złożyli swój dar. Wszystkie imienne ofiary wpisujemy do Złotej Księgi ofiarodawców i fundatorów. Wkrótce także przekażemy pisemne podziękowania.

 10. Organizujemy wyjazd na Misteria Męki Pańskiej: do Górki Klasztornej w sobotę 23 marca – koszt 30 zł oraz dla młodzieży do Bydgoszczy w niedzielę 24 marca – koszt 15zł. Zapisy w biurze parafialnym.

 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy od 7 maja. Odwiedzimy sanktuaria i zabytki Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Zapisy w biurze parafialnym.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim artykuły i wywiady poświęcone zakończeniu posługi Ojca Świętego Benedykta XVI.