III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej. Dzisiaj o godz. 17.00 III część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie na godz. 8.30.

  2. Kolejne spotkanie dzieci klas II i ich rodziców dzisiaj na Mszy św. o godz. 14.30.

  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom za zrozumienie dla inwestycji podejmowanych przez naszą parafię oraz wszystkie ofiary składane w kopertach i wpłacane na konto parafialne.

  4. Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne.

  5. Akcja Katolicka Rejonu Toruńskiego zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wielkopostny dzień skupienia w naszym kościele w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30.

  6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

  7. Caritas Diecezji Toruńskiej z okazji 20.lecia diecezji toruńskiej pragnie złożyć potrzebującym niezwykły dar, jakim jest dar krwi, ratujący ludzkie życie. Krew można oddawać w ramach akcji „Podaruj Kroplę Miłości” w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Św. Józefa. Bliższe informacje na folderze wyłożonym na stoliku z prasą.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim o budzących ciągłe emocje finansach Kościoła, o rycerzach Bożego Grobu, wielkopostne zamyślenia na temat uczynków miłosierdzia co do ciała, czy można wystąpić z Kościoła, o społecznym ruchu na rzecz świętowania niedzieli. Dostępny jest także najnowszy numer Posłańca św. Antoniego.

  9. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Anastazja Zofia Grunenberg, l. 73, z ul. Wrzosowej, śp. Czesława Lubomska l. 75 z ul. Kruczej, śp. Helena Januszewska, l. 97 z ul. Warzywnej, śp. Walentyna Lewandowska l. 90 z ul. Sokolej. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek…