III  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  19.03.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy do udziału w naszych parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych, które rozpoczynamy w dzisiejszą niedzielę. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Łukasz Skarżyński, proboszcz nowopowstałej parafii św. Andrzeja Ap. na toruńskim Jarze. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 9.00. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. We wtorek o godz. 18.00 w sposób szczególny zapraszamy małżonków i rodziców. Po Mszy św. specjalne nabożeństwo w ich intencji. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 8.15 do 9.00 i od 17.15 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary dla Księdza Rekolekcjonisty przeznaczone na budowę nowego kościoła na Jarze.
 2. Na trzecią część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 4. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie od poniedziałku do środy po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9.00, a od czwartku do soboty po Mszy św. o godz. 8.30. W piątek Droga Krzyżowa także dla dzieci – o godz. 17.00, dla dorosłych – po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00, dla młodzieży o 19.30.
 5. W czwartek 23 marca ks. bp Józef Szamocki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z tym w tym dniu nie będzie comiesięcznego spotkania czcicieli św. Ojca Pio.
 6. W piątek 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 złożymy przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informacje na ten temat zostały zamieszczone w nowym numerze Nauczyciela Ewangelii, wyłożone są przy ołtarzu św. Joanny oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy, aby osoby składające przyrzeczenia przyniosły świece.
 7. W sobotę 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 11.00 w toruńskiej katedrze odbędą się centralne diecezjalne obchody jubileuszu 25 – lecia ustanowienia Diecezji toruńskiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce.
 8. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny jeszcze w tym tygodniu stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.
 9. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
 10. Na stoliku z prasą wyłożone są Skarbonki Wielkopostne, do których można zbierać jałmużnę postną, którą Caritas przeznaczy na leczenie dzieci i dorosłych.
 11. Kolejna edycja Kursu Przedmałżeńskiego dla przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
 12. Z okazji 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę samolotową do Portugalii w dniach 30 września – 7 października. Program na stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii. Zapisy w biurze parafialnym.
 13. Rada Okręgu Osiedla Wrzosy wspólnie z naszą parafią serdecznie zaprasza na spotkanie mieszkańców naszego osiedla w wieku od 50+. Spotkanie odbędzie się w  kawiarence w dniu 22 kwietnia 2017r. o godzinie 16.00 Spotkanie ma charakter towarzysko-integracyjny. Zapisy prosimy zgłaszać  do dnia 31.03.2017 w: Biurze parafialnym lub Zespole Szkół nr 9 .
 14. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.