III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Oświadczenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie przyznania TV TRWAM miejsca na multipleksie cyfrowym

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski stanowczo apeluje o zmianę stanowiska KRRiTV w trwającym procesie koncesyjnym i przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa tym bardziej, że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów TV TRWAM w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. Oczekują tego również liczni odbiorcy, w tym wielu chorych i samotnych. Ufamy, że TV TRWAM – nadająca od ponad ośmiu lat i wykazująca stabilność finansową – zostanie włączona do systemu telewizji cyfrowej w Polsce.

  1. W dalszym ciągu wspieramy TV TRWAM ubiegająca się o należne jej miejsce w cyfrowym multipleksie. Na stoliku z prasą wyłożone są listy, na których prosimy o składanie podpisów. Listy można wysyłać bezpośrednio do KRRiT lub składać w naszej zakrystii i biurze parafialnym. Kopie list wysyłanych bezpośrednio do KRRiT prosimy także przesyłać do Radia Maryja.

  2. Kończymy wizyty duszpasterskie u naszych parafian. W tym tygodniu:

22.01  NIEDZIELA  – Malwowa, Storczykowa /z blokami/

23.01  PONIEDZIAŁEK  – Fiołkowa,  Kwiatowa /z blokami/

24.01  WTOREK –Rumiankowa, Dom Pomocy Społecznej

W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w niedziele o godz. 15.00.

  1. Kolędy dodatkowe dla rodzin, które nie mogły być w wyznaczonych terminach odbędą się w najbliższą sobotę 28 stycznia od godz. 14.00 – prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym

  2. Pragniemy zorganizować ferie zimowe dla dzieci naszej parafii. Zebranie osób zainteresowanych odbędzie się w poniedziałek 23 stycznia o godz. 17.00 w domu parafialnym.

  3. W przyszłą niedzielę 29 stycznia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert pt. „Wieczność wkroczyła w historię”. W programie znane i mniej znane kolędy w nowych interpretacjach oraz wiersze Bożonarodzeniowe Tadeusza Soleckiego. Wystąpią: chór parafialny oraz zespół wokalny Canto per Dio wraz z grupą instrumentalną pod kierunkiem Anny Różyńskiej. Będzie to piękny akcent kończący tegoroczny śpiew kolęd.

  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli raport o stanie wiary, sprawa TV TRWAM w Parlamencie Europejskim, o parafii, w której co 7 mieszkaniec czyta Tygodnik Niedziela, co znaczy być pustelnikiem w dzisiejszych czasach oraz o pobycie naszej pielgrzymki parafialnej w Kalkucie.