IV NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 13.30 Msza św. a następnie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania
 2. Wszystkich uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z grupy Białej zapraszamy na przedświąteczne spotkanie opłatkowe dzisiaj o godz. 16.00.
 3. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w porannych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia w sobotę o godz. 6.15. Na tej Mszy św. zakończymy tegoroczną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Prosimy osoby, które duchowo adoptowały dziecko o przyniesienie świec.
 4. Dziękujemy także za bardzo obfite i cenne dary materialne, które pozwolą nam w dniu jutrzejszym przygotować prezenty dla naszych najuboższych parafian. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za trud przygotowania paczek. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze Akcji Katolickiej przeprowadzają zbiórkę na parafialne cele charytatywne zwłaszcza dożywianie dzieci w szkole.
 5. Poświęcone opłatki dostępne są w biurze parafialnym dzisiaj po Mszach św. i w ciągu całego tygodnia. Natomiast w korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Także Warsztaty Terapii Zajęciowej przygotowały w korytarzu kiermasz prac świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na funkcjonowanie tej zasłużonej placówki zajmującej się edukacją osób niepełnosprawnych.
 6. Jest jeszcze kilka biletów na dzisiejszy świąteczny koncert Haliny Kunickiej o godz. 15.00 w kościele garnizonowym. Można je odbierać bezpłatnie w Biurze Parafialnym.
 7. W sobotę przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem, wzór nabożeństwa przy stole zawarty jest w Nauczycielu Ewangelii. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00.
 8. W niedzielę 25 grudnia pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
 9. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 6.15, 8.30 i 18.00 oraz dodatkowo w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od godz. 17.00 do 18.00 oraz w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę spowiedź św. tylko podczas porannych Mszy św.
 10. Harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Zabierzmy je w wigilię do naszych domów.
 11. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia. Program kolęd zamieszczony jest w najnowszym numerze Nauczyciela Ewangelii oraz na stronie internetowej parafii.
 12. Bardzo serdecznie zapraszamy na wspólny śpiew kolęd. Spotkanie w II dzień świąt w domu parafialnym o godz. 15.00.
 13. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim m.in. jak przeżywano stan wojenny na Spitsbergenie i o adwentowej spowiedzi. Do każdego numeru dołączony jest kolorowy dodatek z kulinarnymi przepisami z zakonnej kuchni do wykorzystania na wigilijnym stole. Dostępny jest także grudniowy numer Nauczyciela Ewangelii.