IV NIEDZIELA ADWENTU 19.12.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Bóg zapłać za uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowały nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia w piątek o godz. 6.15. Zakończymy tego dnia Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  2. Po Mszy św. w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek i kupić świecę wigilijną Caritas. 
  3. W czwartek przypada 23 miesiąca. O godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. o. Pio na wspólną modlitwę.
  4. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do czwartku podczas rorat o godz. 6.15, od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do ostatniego penitenta.
  5. W piątek przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6.15 i 8.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Wzór spotkania przy stole znajdziemy w Nauczycielu Ewangelii i Tygodniku Niedziela. W związku z epidemią w kościele odprawimy 3 pasterki o godz. 20.30,  22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00. 
  6. W sobotę 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  7. W niedzielę drugi dzień świąteczny. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji.
  8. W związku z pandemią koronawirusa  najbliższe wizyty duszpasterskie u naszych parafian odbędziemy w dniach od 2 do 16 stycznia i odwiedzimy tylko Parafian, którzy tego będą pragnęli. Nie wyznaczamy ulic na konkretne dni. Chęć przyjęcia kapłana, który przybędzie z Bożym błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym, zakrystii lub drogą e-mailową wyznaczając dzień wizyty. Zgłoszenia e-mailowe będziemy potwierdzać zwrotną pocztą. W tych samych dniach modlić się będziemy w intencji rodzin podczas wieczornych Mszy św.
  9. W drugie święto Narodzenia Pańskiego po Mszach św. zbiórka na Fundusz Obrony Życia, z którego m.in. utrzymują się Domy Samotnej Matki.
  10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela ze śpiewnikiem kolędowym oraz Nauczyciela Ewangelii.