IV NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia we wtorek o godz. 6.15. Na tej Mszy św. zakończymy tegoroczną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Prosimy osoby, które duchowo adoptowały dziecko o przyniesienie świec.
 2. Jutro przypada 23 dzień grudnia. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę w kościele.
 3. Dziękujemy także za bardzo obfite i cenne dary materialne, które pozwoliły nam przygotować prezenty dla naszych najuboższych parafian. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za trud przygotowania paczek.
 4. Poświęcone opłatki dostępne są w biurze parafialnym dzisiaj po Mszach św.
 5. We wtorek przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem, wzór nabożeństwa przy stole zawarty jest w Nauczycielu Ewangelii. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00.
 6. W środę 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
 7. Okazja do spowiedzi św. jutro podczas Mszy św. porannych oraz od godz. 16.00.
 8. W Wigilię harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Zabierzmy je do naszych domów.
 9. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy we piątek 27 grudnia. Program kolęd zamieszczony jest w najnowszym numerze Nauczyciela Ewangelii oraz na stronie internetowej parafii.
  • 27.12  PIĄTEK – Bloki: Myśliwska, Szosa Chełmińska
  • 28.12  SOBOTA – Bobrowa, Orla, Żbikowa
  • 29.12  NIEDZIELA – Krucza, Sokola
  • W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o 14.00, a w niedzielę o 15.00. W programie wydrukowanym w Nauczycielu Ewangelii brakuje pierwszego dnia kolęd.
 10. Zapraszamy na pielgrzymki do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II. Zostały przygotowane wersje samolotowe i autokarowe. Bliższe informacje w biurze parafialnym , na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem
 11. Polecamy świąteczny numer Niedzieli, a w nim m.in. interesujące artykuły o papieżu Franciszku, jak spędzał Boże Narodzenie Jan Paweł II w relacji osobistego sekretarza abp. Mokrzyckiego. Do każdego numeru dołączony jest kalendarz, opłatek oraz płyta CD z kolędami. Dostępny jest także świąteczny numer Nauczyciela Ewangelii.