IV  NIEDZIELA  ADWENTU 22.12.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Bóg zapłać za liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowały nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia we wtorek o godz. 6.15. Zakończymy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoby, które ją podjęły prosimy o przyniesienie świec.
  2. We wtorek przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 6.15 i 8.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Wzór spotkania przy stole znajdziemy w Nauczycielu Ewangelii. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00. 
  3. W środę 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  4. W czwartek drugi dzień świąteczny. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na budujące się kościoły w naszej diecezji.
  5. W tym tygodniu rozpoczynamy wizyty duszpasterskie u naszych Parafian. W sobotę 28 grudnia od godziny 14.00 odwiedzimy mieszkańców bloków przy Szosie Chełmińskiej od 219 do 221 oraz bloku przy ul. Myśliwskiej, a w niedzielę od godz. 15.00 mieszkańców ul. Ugory. Program kolęd umieszczony jest w Nauczycielu Ewangelii w gablotach oraz na stronie internetowej parafii.
  6. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. odnawiać będziemy małżeńskie ślubowania.
  7. Polecamy nowy świąteczny podwójny numer Niedzieli w cenie 10 zł, w którym m.in. kalendarz ścienny na rok 2020, śpiewnik i płyta z kolędami w wykonaniu Golec Orchestra oraz grudniowy numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii z programem kolęd i obrzędem Wieczerzy wigilijnej.
  8. W biurze parafialnym można nabyć bilety na kolędowe koncerty Betlejem w Polsce oraz zespołu Pectus. Na wspólne kolędowanie z naszą scholką „Nutki św. Antoniego” zapraszamy 11 stycznia.