IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowują nas na święta Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia jutro o godz. 6.15. Na tej Mszy św. zakończymy tegoroczną Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Prosimy osoby, które duchowo adoptowały dziecko o przyniesienie świec.

  2. Dzisiaj przypada 23 dzień grudnia. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę w kościele.

  3. Dziękujemy także za bardzo obfite i cenne dary materialne, które pozwoliły nam przygotować prezenty dla naszych najuboższych parafian. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za trud przygotowania paczek.

  4. Poświęcone opłatki dostępne są w biurze parafialnym dzisiaj po Mszach św.

  5. Jutro przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem, wzór nabożeństwa przy stole zawarty jest w Nauczycielu Ewangelii. Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00.

  6. We wtorek 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.

  7. Okazja do spowiedzi św. jutro podczas Mszy św. porannych.

  8. Harcerze przyniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Zabierzmy je w wigilię do naszych domów.

  9. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy we czwartek 27 grudnia. Program kolęd zamieszczony jest w najnowszym numerze Nauczyciela Ewangelii oraz na stronie internetowej parafii.

  10. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim m.in. o profanacji Jasnogórskiego Wizerunku, o najnowszej książce Benedykta XVI poświęconej dzieciństwu Pana Jezusa, wyprawa do Betlejem, miejsca narodzenia Jezusa i jak św. Franciszek zbudował pierwszy żłobek. Do każdego numeru dołączony jest dodatek świąteczny z kolędami, opłatkiem i kalendarzem. Dostępny jest także grudniowy numer Nauczyciela Ewangelii i Śladów na Wrzosach.