IV  NIEDZIELA  ADWENTU 24.12.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych roratach, które bezpośrednio przygotowały nas na święta Bożego Narodzenia.
  2. Dzisiaj przeżywamy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Wzór spotkania przy stole znajdziemy w Nauczycielu Ewangelii. Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 i o północy. Zapraszamy także na Pasterkę na Barbarce o godz. 22.00.
  3. Jutro 25 grudnia  pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy wizyty duszpasterskie u naszych Parafian. W piątek 29 grudnia od godziny 16.00 odwiedzimy mieszkańców bloków przy Szosie Chełmińskiej od 219 do 221 oraz bloku przy ul. Myśliwskiej, a w sobotę od godz. 14.00 pozostałych mieszkańców z Szosy Chełmińskiej z blokiem 234. Program kolęd umieszczony jest w Nauczycielu Ewangelii oraz na stronie internetowej parafii.
  5. We wtorek drugi dzień świąteczny. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na remont  toruńskiej katedry.
  6. Polecamy nowy numer Niedzieli oraz grudniowy numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.