IV  NIEDZIELA WIELKANOCNA  07.05.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. W tym tygodniu przypada drugi wtorek maja. Tradycyjnie zapraszamy na bezpłatne porady prawników w domu parafialnym od godz. 18.30.
  3. W sobotę 13 maja przeżywamy 100 rocznicę rozpoczęcia Objawień Fatimskich.  Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Orlą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. W tym dniu nabożeństwo majowe tylko wieczorem. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.
  4. W najbliższą sobotę o godz. 9.30 i 11.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci Szkoły Podstawowej nr 9. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do spowiedzi św. według ustalonych terminów, a rodziców od poniedziałku do piątku podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Zakończył się remont nowych pomieszczeń biura parafialnego. Oczekujemy na wykonanie mebli.
  6. Toruński Marsz Pułkownika Pileckiego odbędzie się w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele garnizonowym o godz. 14.00 następnie przejście ulicami Starego Miasta pod pomnik Żołnierzy Wyklętych.
  7. Trwają zapisy dzieci rocznika 2011 do dziesięciogodzinnego oddziału przedszkolnego przy SP nr 9 przy ul. Rzepakowej 7/9. Zapisów można dokonywać w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły do 10 maja.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i nowy numer Nauczyciela Ewangelii.