IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą przeznaczone na dalsze prace w naszej parafii. Na Wielkanoc powinien zostać zainstalowany ostatni witraż. Na tegoroczny odpust parafialny 13 czerwca zaplanowaliśmy poświęcenie 3 dzwonów. Na ewentualnych ofiarodawców poszczególnych dzwonów oczekujemy do końca marca. Bóg zapłać wszystkim, którzy już na ten cel złożyli swój dar. Wszystkie imienne ofiary wpisujemy do Złotej Księgi ofiarodawców i fundatorów. Wkrótce także przekażemy pisemne podziękowania.

  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.15. W dni powszednie Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.

  3. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki składamy do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.

  4. W tym tygodniu kończymy katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych. Na ostatnie katechezy zapraszamy dzisiaj w niedzielę oraz w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.

  5. Pierwsze spotkanie dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa w najbliższą sobotę 16 marca o godz. 10.00 w Sali św. Joanny. Natomiast Kurs Przedmałżeński rozpoczniemy w piątek 10 maja o godz. 19.00.

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. i kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

  7. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku wygłosi do nas redemptorysta o. Ireneusz Byczkiewicz. Program zamieszczony jest na stronie internetowej parafii, w gablocie przed kościołem i w Nauczycielu Ewangelii.

  8. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w sobotę 23 marca – koszt 30 zł.  Zapisy w biurze parafialnym.

  9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy od 7 maja. Odwiedzimy sanktuaria i zabytki Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Zapisy w biurze parafialnym.

  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim artykuły i wywiady poświęcone zakończeniu posługi Ojca Świętego Benedykta XVI i przygotowaniom do konklawe, o ks. Blachnickim, założycielu Ruchu Światło – Życie oraz dodatek Niedziela Młodych.