IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  14.03.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św.  na Mszę św. z poświęceniem medalików. O godz. 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, o 13.30 ze Szkoły Muzycznej.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze parafialne inwestycje. Wśród nich ogrodzenie i przygotowanie do pochówków nowej części cmentarza. 
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15 z Komunią św. Codzienna Droga Krzyżowa w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. Trwa 9 dniowa nowenna przed przypadającą w najbliższy piątek uroczystością św. Józefa. Zapraszamy zwłaszcza mężczyzn o godz. 17.45. Z tej okazji wydrukowaliśmy specjalne obrazki stanowiące pomoc w modlitwie. 
  5. Akcja Katolicka organizuje świąteczne paczki w formie sprawdzonej w czasie pandemii „door to door – 'Darczyńca ofiaruje i dostarcza pod wybrane drzwi”. Adres osób w potrzebie oraz ewentualnie inne informacje otrzymasz pod numerami telefonu: 667 573 030, 602 712 047. Ofiarujmy świąteczną radość bliźniemu ofiarą i duchową łącznością
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które w tym roku wygłosi ks. Adam Czerwiński, który przez kilka lat był wikariuszem naszej parafii, a obecnie, po przygotowaniu,  oczekuje na zgodę  na wyjazd na misje na Kubę.
  7. Nasza parafialna schola organizuje w przyszłą niedzielę kiermasz własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na letni odpoczynek scholii.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.