IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  26.03.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Na pierwszą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 2. W tym tygodniu codzienna Droga Krzyżowa w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30.
 3. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy w najbliższy piątek 31 marca. W ub. roku uczestniczyło w niej kilkaset osób. Mamy nadzieję, że również w tym roku będzie nas bardzo wielu. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Goździkowa, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Brzoskwiniowa i Owsiana. Zakończenie na naszym cmentarzu parafialnym ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Droga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.
 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 5. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.
 6. Kolejna edycja Kursu Przedmałżeńskiego dla przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia. Prosimy o zgłoszenia w biurze parafialnym.
 7. Z okazji 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę samolotową do Portugalii w dniach 30 września – 7 października. Program na stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii. Zapisy w biurze parafialnym.
 8. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w poniedziałek o godz. 20.00 w domu parafialnym.
 9. Szkoły Salezjańskie zapraszają na Dzień Otwarty szkoły 1 kwietnia w sobotę od godz. 10.00 do 13.00.
 10. Rada Okręgu Osiedla Wrzosy wspólnie z naszą parafią serdecznie zaprasza na spotkanie mieszkańców naszego osiedla w wieku od 50+. Spotkanie odbędzie się w  kawiarence w dniu 22 kwietnia 2017r. o godzinie 16.00 Spotkanie ma charakter towarzysko-integracyjny. Zapisy prosimy zgłaszać  do najbliższego piątku w biurze parafialnym lub Zespole Szkół nr 9.
 11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.