IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  31.03.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 2. W tym tygodniu przeżywamy pierwsze dni tygodnia, to czas naszych parafialnych spotkań.
 3. W I środę o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca i o godz. 18.00 Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
 4. W I czwartek o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek modlących się za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej.
 5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia wyjątkowo nie odwiedzamy chorych w ich domach. Wizytę przenosimy na drugą sobotę 13 kwietnia. Będzie to jednocześnie wizyta przed świętami Wielkanocnymi.
 7. W najbliższy piątek 5 kwietnia o godz. 18.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego naszej świątyni Akcja Katolicka organizuje spektakl poetycko-muzyczny DROGA KRZYŻOWA. Uczestnicy podążą traktem Męki Pańskiej wsłuchując się w vilanelle Drogi Krzyżowej Tadeusza Soleckiego inspirowane rozważaniami św. Jana Pawła II, które przedstawią lektorzy Anna Wiśniewska i Krzysztof Rzewuski. Muzyczną ilustrację stanowić będzie poemat symfoniczny Droga Krzyżowa Marcela Dupre. Jest to nagranie archiwalne z koncertu na zabytkowych organach Kościoła pw. Św. Ducha w Toruniu, które spłonęły w nocy z 8 na 9 maja 1989 r. Spektakl potrwa ok. 90 min i rozpocznie się równolegle z tradycyjną piątkową drogą krzyżową odprawianą w kościele głównym, zatem wierni mogą sami dokonać wyboru, którym traktem podążyć za cierpiącym Panem Jezusem.
 8. Zapraszamy także na misterium słowno – muzyczne pt. „Miłość na Krzyżu” w wykonaniu zespołu Canto per Dio pod kierunkiem Anny Różyńskiej w najbliższą sobotę 6 kwietnia o godz. 19.00 w naszym kościele.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które w tym roku wygłosi Rektor WSD w Toruniu ks. prof. dr hab. Dariusz Zagórski, przed laty także wikariusz naszej parafii.
 10. W ramach jałmużny postnej mamy dla naszych Parafian kolejne propozycje: Przez dwie niedziele za tydzień i za dwa tygodnie nasza świetlica Antoninek organizuje kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych, z których dochód przeznaczony jest letni wypoczynek dzieci. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Albertynki prowadzące dom dla bezdomnych i biednych we Włocławku. Będą rozprowadzać wielkanocne cukrowe baranki, dochód z ich sprzedaży właśnie na te dzieła. Także w niedzielę 14 kwietnia swój kiermasz przygotowują Warsztaty Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych.
 11. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00.  Codzienna Droga Krzyżowa w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30.
 12. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Upominki prosimy składać do kosza przy ołtarzu św. Joanny. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel wpłaty.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy na zaproszenie Rady Okręgu Osiedla Wrzosy zgromadzili się, aby posprzątać nasz parafialny cmentarz i jego otoczenie.
 14. Zbliża się XX – lecie działalności naszej świetlicy „Antoninek”. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym czasie zetknęli się z działalnością naszej świetlicy na wspólne świętowanie, szczególnie prosimy: wychowawców, wolontariuszy, dzieci – wielu już dzisiaj dorosłych – i naszych darczyńców. Główne uroczystości to: Msza św. dziękczynna w niedzielę 19 maja o godz. 13.30 i spotkanie w Diecezjalnym Centrum Dialogu o godz. 15.15, tego samego dnia. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia by przygotować odpowiednią ilość miejsc. Więcej informacji na stronie naszej parafii i Antoninka.
 15. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz marcowego numeru Nauczyciela Ewangelii.