IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wczoraj zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich mieszkań. Bóg zapłać także za złożone ofiary, które przeznaczymy na spłacenie zobowiązań związanych z ubiegłorocznymi inwestycjami oraz na dalsze prace w naszej parafii.
  2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert pt. „Wieczność wkroczyła w historię”. W programie znane i mniej znane kolędy w nowych interpretacjach oraz wiersze Bożonarodzeniowe Tadeusza Soleckiego. Wystąpią: chór parafialny oraz zespół wokalny Canto per Dio wraz z grupą instrumentalną pod kierunkiem Anny Różyńskiej. Będzie to piękny akcent kończący tegoroczny śpiew kolęd.
  3. Jutro przypada 8 rocznica śmierci śp. ks. prał. Bogdana Górskiego. Mszę św. w jego intencji odprawimy o godz. 8.30. Niech nasza modlitwa i przyjęta Komunia św. będą wyrazem wdzięczności za wiele lat posługi Zmarłego Proboszcza pośród nas i za to wielkie dzieło, jakim jest wybudowanie naszej parafialnej świątyni.
  4. W czwartek 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Jest to także w całym Kościele, z ustanowienia Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. We wszystkich świątyniach zbierane są ofiary na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych. W diecezji toruńskiej ofiary składamy na jedyny w naszej diecezji kontemplacyjny klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie. Cieszymy się, że jest tam nasza parafianka s. Maria Weronika od Serca Boga Ojca.
  5. W piątek wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo poświęconymi świecami mające strzec od chorób gardła.
  6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00 do 18.00.
  7. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św., którą odprawimy o godz. 16.30. W łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45 nabożeństwo pierwszopiątkowe z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  8. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy wspólnie różaniec, a o godz. 8.30 Msza św. i nabożeństwo I sobotnie. Zapraszamy szczególnie Żywy Różaniec i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Przed południem odwiedzimy chorych w domach prywatnych i DPS.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli o niezwykłej przyjaźni Jana Pawła II z Żydem Jerzym Klugerem, o wciąż aktualnym problemie, jakim jest trąd, jak media manipulują ludzkimi emocjami, wywiad z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem o dyskryminacji i wykluczaniu katolickich mediów, o hospicjum dla dzieci prowadzonym przez zmarłą niedawno nasza parafiankę Ołenę Borzemską.
  10. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Maria Dalke, l. 82, ul. Kwiatowa, śp. Jadwiga Iniewska, l. 84, ul. Fasolowa, śp. Ołena Borzemska, l. 76, ul. Kwiatowa, śp. Marianna Zdanowska l. 93, ul. Liliowa. Wieczny odpoczynek…