IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przypada 7 rocznica śmierci śp. ks. prał. Bogdana Górskiego. Mszę św. w jego intencji odprawiliśmy o godz. 9.00. Niech nasza modlitwa i przyjęta Komunia św. w jego intencji będą wyrazem wdzięczności za wiele lat posługi Zmarłego Proboszcza pośród nas i za to wielkie dzieło, jakim jest wybudowanie naszej parafialnej świątyni.
 2. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru oraz kwartetu parafialnego pod dyrekcją Anny Różyńskiej. W repertuarze kolędy tradycyjne i współczesne. Ten koncert również poświęcimy pamięci śp. ks. prał. Bogdana Górskiego.
 3. Pragniemy zorganizować zimowisko dla dzieci naszej parafii. które gromadzą się w naszej świetlicy Antoninek. Cieszymy się, że jest w naszej parafii miejsce, gdzie służymy pomocą innym. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze Akcji Katolickiej i Antoninka prowadzą zbiórkę na zimowisko i dalsze prace tej placówki m. in. dożywianie dzieci w szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy w ciągu całego roku wspierają dzieła charytatywne naszej parafii.
 4. Kończymy dzisiaj wizyty duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich mieszkań. Bóg zapłać także za złożone ofiary, które przeznaczymy na dalsze prace wokół naszej świątyni.
 5. W środę przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Jest to także w całym Kościele, z ustanowienia Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. We wszystkich świątyniach zbierane są ofiary na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych. W diecezji toruńskiej ofiary zbierane są na jedyny kontemplacyjny klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie. Cieszymy się, że jest tam nasza parafianka s. Maria Weronika od Serca Boga Ojca.
 6. W czwartek wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo mające strzec od chorób gardła.
 7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00 do 18.00.
 8. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św., którą odprawimy o godz. 16.30.  W łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45 nabożeństwo pierwszopiątkowe z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 9. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy wspólnie różaniec, a o godz. 8.30 Msza św. i nabożeństwo I sobotnie. Zapraszamy szczególnie Żywy Różaniec i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Przed południem odwiedzimy chorych w domach prywatnych i DPS.
 10. Zapraszamy na 3 dniową pielgrzymkę lotniczą do Rzymu od 30 kwietnia do 2 maja br. z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II. Bliższe informacje w biurze parafialnym. W przygotowaniu pielgrzymka autokarowa połączona ze zwiedzaniem Włoch.
 11. Na prośbę rodziców informujemy, że I Komunia św. dzieci naszej parafii i Szkoły Muzycznej w roku 2012 odbędzie się w sobotę 19 maja.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli interesujące artykuły: o tym jak katolicy z Francji nie zgadzają się na zamykanie kościołów w ich kraju, o życiu w klasztorach kontemplacyjnych, rozmowa o możliwości rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II, o zapomnianej chorobie jaką jest trąd, trudna sytuacja Kościoła w Chinach, wywiad z ks. Rafałem Bochenem na temat duszpasterstwa ministrantów i lektorów, czy we współczesnym świecie istnieją opętania oraz czy w naszej Ojczyźnie zagrożona jest wolność mediów.