IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.04.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Biskup Toruński Andrzej Suski  z dniem 1 kwietnia zwolnił z posługi w naszej parafii diakona Tomasza Chmielewskiego i przeniósł do parafii św. Józefa na Bielanach.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Japonii. Zebraliśmy na ten cel 8.211 zł.
 3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dzisiaj o godz. 17.00 I część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 4. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.30. Codzienna wspólna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.
 5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 17.30 na swoim czuwaniu modlitewnym zgromadzi się Wspólnota Margeretek, a po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Jest to tzw. Godzina Święta.
 6. Wolontariusze z „Antoninka” w holu domu parafialnego rozprowadzają świece wielkanocne – paschałki na stół wielkanocny w cenie 5 i 10 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 7. W przyszłą niedzielę przypada 1 rocznica katastrofy smoleńskiej. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na program słowno – muzyczny poświęcony ofiarom.
 8. Dzieci klas II wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.
 9. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze inwestycje. Pragniemy jeszcze przed Wielkanocą wykonać witraże w prezbiterium i w dużej części drogę procesyjną wokół kościoła. Bóg zapłać wszystkim za zrozumienie i składane „dary serca” na ten cel. Wszystkie prace wykonujemy wyłącznie dzięki ofiarom naszych Parafian.
 10. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je o. Andrzej Makowski – redemptorysta.
 11. Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela. Przeczytać możemy m. in. o pięknie liturgii w rozmowie z ceremoniarzem papieskim, o podróżach JPII po świecie, o wychowaniu dziecka do wartości. Dostępny jest także specjalny numer gazety Dobre Nowiny poświęcony w całości Janowi Pawłowi II oraz kolejny numer Naszej Arki.
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Andrzej Sobański l. 73 z ul. Prosowej, śp. Bolesław Paluszek l. 78 z ul. Owsianej i śp. Antonina Cyrklaff l. 90 z DPS. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…