IX NIEDZIELA ZWYKŁA 02.06.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Święto Dziękczynienia. We wszystkich parafiach po Mszach św. zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła do piątku włącznie o godz. 18.00 – w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 3. Dzisiaj kończy swoją duszpasterską praktykę w naszej parafii ks. diakon Krzysztof Olaś, który w sobotę 15 czerwca otrzyma święcenia kapłańskie. Dziękujemy mu za ofiarną posługę w naszej parafii. Jako kapłana gościć będziemy ks. Krzysztofa na tradycyjnej Mszy św. poprymicyjnej.

 4. Kolejne spotkanie Róż Różańcowych Rodziców w środę 5 czerwca o godz. 17.00.

 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy.

 6. W przyszła niedzielę jak co miesiąc kolekta gospodarcza przeznaczona na zakup dzwonów i budowę dzwonnicy.

 7. W niedzielę za tydzień 9 czerwca o godz. 15.30 w kościele toruńskiej Katedrze ks. bp Józef Szamocki udzieli świeceń diakonatu. Wśród kandydatów jest nasz parafianin akolita Dominik Domin.

 8. W przyszłą niedzielę 9 czerwca Mszą św. o godz. 12.00 w toruńskiej katedrze  rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Poprzez uczestnictwo w Marszu pragniemy zamanifestować nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości chrześcijańskich, jako jedynych gwarantów dobrej przyszłości naszych dzieci. Chcemy wyrazić nasz wyraźny sprzeciw wobec aborcji, in vitro, związków partnerskich, ideologii gender i wszelkich bezpardonowych ataków na instytucję małżeństwa i rodziny. Pragniemy przekazać wyraźny sygnał osobom odpowiedzialnym za rozwiązania prawne w naszym kraju, że tylko rodzina funkcjonująca zgodnie z nauczaniem Kościoła Katolickiego jest w stanie kształtować  odpowiedzialnych ludzi i zdrowe, silne społeczeństwo.

 9. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zaprasza na specjalne pokazy słynnego filmu Crystiada, który nie znalazł się w oficjalnym obiegu w polskich kinach. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.

 11. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Adam Mielcarek, l. 51, z ul. Zagonowej, śp. Bogusława Rudomino – Rakowska, l. 59, z ul. Jastrzębiej, śp. Jadwiga Lewandowska, l. 79, z ul. Żbikowej, śp. Ewa Jaranowska, l. 47, z ul. Wrzosowej. Wieczny odpoczynek…