IX NIEDZIELA ZWYKŁA  03.06.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie obchodzimy Święto Dziękczynienia. Tegoroczne Święto Dziękczynienia przebiega pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ. To jedna z uroczystości, które odbywają się przez cały rok w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorowej niewoli. Z tej okazji przed kościołami w całej Polsce przeprowadzona będzie zbiórka do puszek. Środki przeznaczone są na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej, która jest Wotum wdzięczności Narodu Polskiego dla Opatrzności Bożej za odzyskaną wolność.
  2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła od poniedziałku do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św.
  3. W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków, ziół i pierwocin rolnych.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
  5. W tym tygodniu w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.
  6. W przyszłą niedziele na terenie wokół naszego kościoła od godz. 13.00 zapraszamy na XX Wrzosowy Festyn św. Antoniego, którego celem jest integracja wszystkich działających na terenie osiedla instytucji. W trakcie festynu występy artystyczne, konkursy, turnieje, loteria fantowa, grill, grochówka i domowe ciasto, także pokazy przygotowane przez policję, straż miejską i straż pożarną. Szczegółowy program wkrótce na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z przygotowywanych atrakcji.
  7. Toruński Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. w Katedrze Świętych Janów o godz. 12.30, następnie przemarsz ulicami starego miasta.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.