Kolęda w domu parafialnym

Tegoroczne Wizyty Duszpasterskie rozpoczęliśmy od kolędy w domu parafialnym. Z tej okazji w czwartkowy wieczór 28 grudnia br. przybył do naszej parafii ks. bp Józef Szamocki. Najpierw pobłogosławił plebanię, modląc się o Boże błogosławieństwo dla domowników, pracowników i całej parafii. W słowie skierowanym do zebranych pochwalił dzieło, jakim jest parafialny kościół. Wyraził radość, że świątynia staje się coraz piękniejsza, a zaangażowanie parafian nie słabnie. Następnie ks. bp Józef pobłogosławił mieszkania księży wikariuszy i spotkał się z ministrantami i lektorami. Pochwalił ich służbę przy ołtarzu oraz to, że jest ich tak wielu. Dużą radością było wspólne zdjęcie z księdzem biskupem. Na zakończenie przypadła wizyta w naszej świetlicy „Antoninek”. Dostojny Gość poświęcił i pobłogosławił nową siedzibę Świetlicy, otrzymał upominek w postaci własnoręcznie wykonanego przez dzieci obrazka. Zaprezentowano także swoje umiejętności. Dzieci pokazały inscenizację „Król Maciuś I”, wykonaną niezwykle starannie. Ksiądz Biskup podziękował wychowawcom, wolontariuszom i dzieciom za to jakże piękne spotkanie.

Ostatnim akcentem wizyty duszpasterskiej było wspólne spotkanie przy stole z najbliższymi współpracownikami parafii. Był czas na wspólne śpiewanie kolęd.

Z pasterskim błogosławieństwem kolędowym wyruszymy więc do naszych parafian, aby dalej nieść radość Bożego Narodzenia i upraszać łaski dla naszych parafian.

Piotr Przytarski