Kolejne inwestycje

KOLEJNE INWESTYCJE ROZPOCZĘTE

Kościół parafialny to Wspólnota ludzi wierzących. Dla właściwego rozwoju i funkcjonowania tej wspólnoty potrzebne są odpowiednie warunki i określona przestrzeń. Wszyscy się cieszymy kończącą się budową świątyni i pozostałych obiektów. Obecnie trwają kolejne prace.

Pod koniec ub. roku została wykonana spora inwestycja, jaką jest ogrodzenie dwóch stron cmentarza. Na początku tego roku zostały przycięte drzewa na cmentarzu, część gałęzi zagrażała pomnikom. Pod koniec marca rozpoczęły się kolejne prace na cmentarzu, tym razem przy wykładaniu kostką polbrukową głównej alejki na cmentarzu. Pan Andrzej Krokwiński wykonał natomiast nowy krzyż, który stanie pośrodku cmentarza. Te prace najprawdopodobniej zakończą się do Wielkanocy. Zaplanowaliśmy także wykonanie nowej pompy do czerpania wody. Prace na cmentarzu trwać będą jeszcze po świętach. Zostanie wtedy wykonana trzecia część ogrodzenia z tyłu cmentarza. Koszt prac wykonanych w ostatnich miesiącach oraz prac w trakcie wykonywania wynosi ok. 100 tys. zł.

Z terenu przy kościele, po otrzymaniu zgody z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta usunęliśmy 6 drzew, które znajdowały się na trasie planowanej drogi procesyjnej wokół naszego świątyni. Rozpoczęły się także prace przy budowie garaży z tyłu kościoła. W tym roku planujemy uporządkowanie terenu za kościołem i przygotowania do budowania trasy procesyjnej. Między garażami a starą plebanią powstanie ozdobny plac z kapliczką Matki Bożej. Będzie to miejsce spotkań wspólnot parafialnych podczas sezonu letniego. Wielkim pragnieniem wszystkich jest, aby w tym roku rozpocząć prace przy elewacji kościoła.

Do wnętrza naszej świątyni artysta rzeźbiarz Zbigniew Mikielewicz wykonuje w granicie płaskorzeźbę Jezus w Ogrójcu. Wszystko wskazuje, że zostanie ustawiona w przedsionku kościoła i poświęcona w Wielki Czwartek. Rzeźba ta ma dać początek planowanej Drodze Krzyżowej, o czym w następnym numerze Nauczyciela Ewangelii. W trakcie wykonywania jest także ołtarz główny z kamienia. Powinien być gotowy na odpust parafialny w czerwcu br. połączony z obchodami 70. lecia parafii. W warsztacie stolarskim p. Mariana Zięby trwa wykonywanie drewnianej stalli, która znajdzie swoje miejsce obok wejścia do zakrystii. W najbliższych miesiącach zaplanowaliśmy także poszerzenie ołtarzy Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz św. Antoniego. Został wykonany także projekt ołtarza – wieży dla zabytkowej figury św. Barbary.

Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją, że jedynym źródłem tych prac są ofiary naszych wiernych. Dzięki Wam, te prace mogą dalej się posuwać.

ks. prob. Wojciech Miszewski