KONCERT „BETLEJEM W TORUNIU”

POD PATRONATEM KS. BPA WIESŁAWA ŚMIGLA

Kolejny raz w nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia – 3 stycznia 2020r. odbędzie się w Toruniu (Arena Toruń) koncert: „Betlejem w Polsce”. Jest to niezwykłe, profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Dotychczas odbyło się łącznie 39 koncertów, w których uczestniczyło ponad 160.000 osób.

Gospodarzem i Patronem koncertu jest Ks. Bp Wiesław Śmigiel. Patronat objął także Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Abp Stanisław Gądecki.

Cały dochód z wydarzenia wspiera akcję charytatywną. Każdy kto zakupi bilet na koncert lub płyty „Betlejem w Polsce”, zostaje Ambasadorem Miłosierdzia. Fundusze pozyskane dzięki tej akcji pomagają realizować lokalne dzieła ewangelizacyjne oraz wsparcie dla osób potrzebujących.

W tym roku, na koncercie w Toruniu wystąpią: Arka Noego, Avraham Maya, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Gabi Gąsior, Aga Musiał, Magda Bereda, Marek Piekarczyk, Skubas, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert, Mate.O i in.

Bilety na koncert w cenie: 50, 60 i 80 zł oraz płyty można nabyć w Księgarni Diecezjalnej w Toruniu, na furcie Kurii Diecezjalnej.

Każdy koncert składa się z następujących części: koncert Najpiękniejszych Kolęd z różnych stron świata, Słowo Biskupa – błogosławieństwo i życzenia, łamanie się opłatkiem (każdy wchodzący do hali otrzymuje program koncertu z opłatkiem). Po nim nastąpi wspólne kolędowanie; wszyscy artyści z całą publicznością śpiewają kilka najpiękniejszych polskich kolęd, a koncert zakończy wspólne uwielbienie.

Linki do materiałów filmowych z poprzednich edycji oraz link do folderu podsumowującego ubiegłoroczną trasę koncertową:

“Niezwykła podróż” reportaż z ostatniej edycji trasy

Jak w Betlejem – teledysk promujący ostatnią edycję Betlejem w Polsce