Łączy ich modlitwa różańcowa

W niedzielę 29 kwietnia br. w parafii pw. św. Antoniego w Toruniu spotkały się dzieci  z regionalnych podwórkowych kółek różańcowych. Na spotkanie przybyła założycielka podwórkowych kółek różańcowych Madzia Buczek. Przed rozpoczęciem o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun podwórkowych kół różańcowych powitał wszystkich przybyłych w tym Madzię Buczek. Przed rozpoczęciem Mszy św.  Madzia powiedziała, że dzięki Radiu Maryja i TV TRWAM istnieją i rozwijają się podwórkowe koła różańcowe. Zachęciła dzieci do modlitwy różańcowej, bo dzięki niej stajemy się Apostołami Jezusa i Maryi. Odmawiając codziennie różaniec pomagamy Matce Bożej w ratowaniu każdego człowieka i świata. O godz. 12 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Rafał Bochen, duszpasterz dzieci na toruńskich Wrzosach w asyście o. Piotra Dettlaffa oraz ks. Wojciecha Piskorza z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy. Na wstępie Mszy św., ks. kan. Wojciech Miszewski, proboszcz parafii witając przybyłych, zaznaczył, że parafia zawsze się cieszy kiedy przybywają do niej goście.

Podczas homilii ks. Rafał porównał różaniec do liny, która wyciąga człowieka z grzechu. W sposób obrazowy wyjaśnił dzieciom, że tak jak św. Michał Archanioł ma w ręku miecz do walki ze złymi duchami, tak dla nas tym mieczem jest różaniec święty.

Po zakończonej Mszy św. ks. Wojciech Miszewski zaprosił dzieci na poczęstunek. Była też okazja, aby za pośrednictwem TV TRWAM wypowiedzieć życzenia dla najbliższych.

ks. Dariusz Żurański