List do Parafian

Drodzy Parafianie

Kończy się już okres Wielkiego Postu. Razem z pierwszymi zwiastunami wiosny przygotowujemy się do radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Za nami czas 40 dniowego intensywnego życia naszej parafii. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży, Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa, także ta tradycyjna ulicami naszej parafii gromadząca tak wielu naszych parafian. Pewnie największym przeżyciem dla wielu z nas były nauki rekolekcyjne wygłoszone przez znanego kaznodzieję z Wrocławia ks. Stanisława Orzechowskiego „Orzecha”. Były osoby, które „dziwiły się” takiemu przekazowi Słowa Bożego, jakie zaprezentował nasz Rekolekcjonista. Cel jednak został osiągnięty. W bardzo dynamiczny i oryginalny sposób zostało poruszonych wiele serc naszych parafian i do dzisiaj w rozmowach prywatnych ludzie wracają do zasłyszanych nauk. Nawet młodzież, która szczelnie wypełniła kaplicę Miłosierdzia Bożego nie była ani razu uciszona. W Wielkim Poście także młodzież naszej parafii otrzymała sakrament bierzmowania. Uczciliśmy także kolejną już czwartą rocznicę odejścia Jana Pawła II do domu Ojca. Znaczącym wydarzeniem był też kolejny wykład otwarty, który tym razem przedstawił nam były Marszałek Sejmu RP Marek Jurek. Tradycyjnie przygotowaliśmy także dary dla naszych najuboższych parafian.

Wiosna to także czas rozpoczęcia prac przy kolejnych inwestycjach. Za najważniejszą przyjęliśmy w tym roku pracę przy elewacji naszej świątyni. Prace już się rozpoczęły i potrwają kilka tygodni. Trwa także wykonywanie ogrodzenia posesji kościelnej. Od strony ulic: Wilczej i św. Antoniego powili rysuje się piękny widok otoczenia naszego kościoła. Zostało posadzonych także kilkadziesiąt drzewek i krzewów, które jak na razie upiększają tylnią część posesji kościelnej. Wszystko to jest możliwe dzięki dobrodziejom naszej parafii ofiarodawcom i fundatorom oraz Panom, którzy całkowicie bezinteresownie wspomagają swoją pracą i wysiłkiem te piękne dzieła.

Niech świętowanie Wielkiego Tygodnia przyczyni się w naszym życiu do jeszcze głębszego przeżycia radości Wielkanocy. Niech będzie to czas głębokiego umocnienia więzi z Panem Jezusem, refleksji i wytrwałej modlitwy w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim dzielenia się życzliwością i dobrocią z innymi.

Z najserdeczniejszymi życzeniami na Święta i z modlitwą

ks. prob. Wojciech Miszewski