List do Parafian Grudzień 2005

Drodzy Parafianie

Rok 2005 dobiega końca. Na pewno na zawsze zapisze się w naszych sercach jako rok pożegnania Jana Pawła II. Wszyscy pamiętamy, jak spontanicznie gromadziliśmy się w świątyni, by towarzyszyć odchodzącemu do Domu Ojca Papieżowi. W tych dniach w kościele byli nawet ci, którzy niezwykle rzadko do niego przychodzą. Bardzo ważne jest to, aby teraz nie zapomnieć o tym wszystkim, co pozostawił Jan Paweł II. Niech jego posługa Słowa Bożego, które tak obficie siał, teraz wyda obfity owoc.

Dla naszej wspólnoty parafialnej to także czas duchowego wzrostu. Cieszymy się, że w naszej piękniejącej świątyni jest nas coraz więcej. Podczas badania praktyk religijnych okazało się, że na niedzielnych Mszach św. jest ok. 3300 osób. W stosunku do roku ubiegłego to wzrost o 800 osób. Troska nasza jest jednak wielka, ponieważ to zaledwie 30% naszych parafian, a przecież niedzielna Eucharystia to podstawowy obowiązek każdego chrześcijanina, o czym niejednokrotnie przypominał nam Zmarły Papież. Cieszymy się natomiast powstaniem parafialnego chóru oraz czekającą nas 30 grudnia br. uroczystością ku czci św. Joanny Beretty Molli, która otrzyma w naszym kościele piękny ołtarz.

Dużą radością jest to, że kościół tak bardzo pięknieje. Dzięki Waszym ofiarom i fundacjom niektórych osób indywidualnych tak wiele udało się dokonać w minionym roku. Wszystko to przetrwać powinno nasze pokolenie i będzie świadectwem wiary ludzi, którzy zamieszkiwali w tym czasie Wrzosy. Pragniemy serdecznie podziękować za każdą najmniejszą ofiarę, tym, którym na sercu leży dobro i piękno naszej parafialnej świątyni. Wszystko to, nie byłoby możliwe bez Waszych ofiar. Koszt wykonanych w tym roku inwestycji przekroczył 400 tys. zł. Wydatki oczywiście są znacznie wyższe od tego, co udało się nam zebrać w ofiarach. Mamy nadzieję, że najbliższe miesiące pozwolą na spłatę wszystkich zobowiązań.

Dzieląc się z Wami Kochani Parafianie naszymi radościami i troskami, pragniemy Wam życzyć, by zdrowie, radość, dobroć, miłość i pokój zawsze królowały w Waszych sercach i domach, a Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej i św. Antoniego niech zawsze Wam towarzyszą.

Szczęść Boże całej wspólnocie parafialnej na Święta Bożego Narodzenia i całym Nowym Roku 2006.

Z darem modlitwy
Wasi Duszpasterze

ks. Wojciech Miszewski
ks. Paweł Figurski
ks. Piotr Klein
ks. Dariusz Żurański