List do Parafian Styczeń 2006

Drodzy Parafianie

Rok 2005 dobiega końca. Na pewno na zawsze zapisze się w naszych sercach jako rok pożegnania Jana Pawła II. Wszyscy pamiętamy, jak spontanicznie gromadziliśmy się w świątyni, by towarzyszyć odchodzącemu do Domu Ojca Papieżowi. W tych dniach w kościele byli nawet ci, którzy niezwykle rzadko do niego przychodzą. Bardzo ważne jest to, aby teraz nie zapomnieć o tym wszystkim, co pozostawił Jan Paweł II. Niech jego posługa Słowa Bożego, które tak obficie siał, teraz wyda obfity owoc.

Zakończyliśmy rok 2005. Na zawsze zapamiętamy go jako rok pożegnania Jana Pawła II. Wierzymy jednak, że nasz umiłowany Ojciec Święty pozostaje z nami i nadal błogosławi nam z okna Domu Ojca.

Miniony rok dla naszej wspólnoty to przede wszystkim czas duchowego wzrostu. Przeżyliśmy tradycyjne rekolekcje wielkopostne i adwentowe, wyszliśmy na ulice naszej parafii, aby przeżyć wielkopostną Drogę Krzyżową. Od maja do października każdego 13 dnia miesiąca gromadziliśmy się na nabożeństwach fatimskich. Od chwili wybudowania ołtarzy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Antoniego rozpoczęliśmy regularne nabożeństwa przed tymi ołtarzami. Cieszymy się także wzrostem ilości wiernych w naszej świątyni o prawie 800 osób w ciągu całej niedzieli, w stosunku do poprzedniego roku. Udało się stworzyć parafialny chór. Odbyliśmy także parafialną pielgrzymkę do Włoch. Wszystko to pomaga w duchowym rozwoju naszej wspólnoty.

Ważnym wydarzeniem była uroczystość wprowadzenia relikwii św. Joanny Beretty Molli w dniu 30 grudnia ub. roku w święto Świętej Rodziny. Cała uroczystość była transmitowana przez Radio Maryja i TV TRWAM, dzięki czemu to wydarzenie mogło być przeżywane przez wiernych w kraju i poza granicami. Pamiątka tego wydarzenia na zawsze pozostanie ołtarz Świętej znajdujący się blisko wyjścia, tak, aby każdy, kto pragnie mógł być jak najbliżej tej współczesnej Świętej. Wierzymy, że św. Joanna stanie się szczególną patronką wielu środowisk zwłaszcza matek i całych rodzin.

W ciągu roku 2005 chrzest św. w naszym kościele otrzymało 101 dzieci /12 więcej niż w roku 2004/, sakrament bierzmowania otrzymało 150 młodych ludzi /23 więcej/, sakrament małżeństwa – 38 par /6 więcej/, pogrzebów 63 /24 mniej/.

Miniony rok także upłynął w bardzo intensywnych pracach w naszej świątyni, która w dużej części we wnętrzu pozostaje już ukończona. Pozostało jeszcze tylko kilka elementów wyposażenia. Dziękujemy tym parafianom, którzy włączyli się w zbiórkę nadzwyczajną. Pozyskaliśmy w ten sposób kwotę ok. 100 tys. zł. Prawie 1/3 naszych parafian włączyła się w te prace. Dzięki temu na święta Bożego Narodzenia 2005 r. nasza świątynia wyglądała niezwykle imponująco.

Nowy Rok 2006 rozpoczęliśmy od wizyt kolędowych. Cieszymy się wielką życzliwością, z jaką jesteśmy przyjmowani. W wielu domach wyrażano radość z powodu upiększania naszego kościoła. Dzielono się także radościami i troskami. Mamy nadzieję, że to wszystko zaowocuje naszym bliższym poznaniem się, zrozumieniem, a przede wszystkim dzięki wspólnej modlitwie – błogosławieństwem Bożym.

Niech więc ten Nowy Rok 2006 będzie rokiem szczęśliwym, niech będzie w nim jak najmniej trosk, a jak najwięcej radości. Dla naszej wspólnoty zaś czasem dalszego, jeszcze bardziej intensywnego życia religijnego i kolejnych udanych inwestycji gospodarczych.

Z modlitwą
ks. Wojciech Miszewski
proboszcz