Marsze dla Życia i Rodziny w Diecezji Toruńskiej

Od kilku lat w naszej diecezji organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku przejdą one, podobnie jak w wielu miejscowościach w całej Polsce, ulicami naszych miast, w niedzielę dnia 10 czerwca. W tym roku Marsze odbywają się pod hasłem: Polska Rodziną Silna. Do tej pory wiemy, że w Diecezji Toruńskiej Marsze odbędą się w następujących miastach: Toruń, Grudziądz, Brodnica oraz Działdowo. Watro, w przyszłości, zastanowić się nad możliwością organizacji Marszów także w innych miejscowościach naszej diecezji.

Zachęcam Czcigodnych Księży do włączenia się w organizacje tych wyjątkowych wydarzeń. Za pośrednictwem Księży kieruję taką prośbę także do wiernych świeckich, szczególnie tych skupionych w ruchach i wspólnotach działających w wielu parafiach naszej diecezji. Proszę także o pomoc w przekazaniu informacji oraz zaproszeniu wiernych świeckich do uczestnictwa w Marszach.

Marsze są świętem radości i wdzięczności Bogu za dar życia oraz dar rodziny. Podczas Marszów odwołujemy się często do św. Jana Pawła II, który jest dla nas patronem i promotorem cywilizacji życia.

W Toruniu Marsz zostanie poprzedzony Eucharystią, która zostanie odprawiona o godz. 12.30 w katedrze, będzie jej przewodniczył Biskup Toruński Wiesław Śmigiel. Marsz wyruszy o godz. 14.00 z Rynku Staromiejskiego.

Szczegółowe informacje o Marszach organizowanych w innych miejscach proszę przesłać na stronę diecezjalną na adres ks. Pawła Borowskiego: redakcja@diecezja-torun.pl

W sprawach organizacyjnych dotyczących Marszów można uzyskać pomoc kontaktując się Panem Waldemarem Furmankiem- Prezesem  Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej: tel. 600-049-383. Służy on pomocą i radą w sprawach organizacji Marszów.

 

Dk. prof. Waldemar Rozynkowski

Wicedyrektor Wydziału Duszpasterskiego

Kurii Diecezjalnej Toruńskiej