NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

Towarzystwo TORUNIUM im. Antoniego Bolta oraz Toruński Klub Dyskusyjny „Lepsze Państwo” zapraszają wszystkich do wspólnego upamiętnienia powojennego podziemia antykomunistycznego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości rozpoczną się w piątek 1 marca br. Mszą Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych i Ojczyzny o godz. 18.00 w Kościele pod wezwanie Św. Antoniego na Wrzosach przy ul. Św. Antoniego 4. Po Mszy Św. odbędzie się w auli parafialnej panel dyskusyjny pt.: „Polskie drogi do niepodległości. Bić się czy nie bić?” z udziałem dr Michała Białkowskiego, posła na Sejm RP dr Zbigniewa Girzyńskiego oraz dr Rafała Zgorzelskiego. Zaproszeni prelegenci będą opowiadać o narodowej i niepodległościowej konspiracji zbrojnej, pierwszych latach kształtowania się „władzy ludowej” w PRL – u oraz metodach walki politycznej.

Jednocześnie Towarzystwo TORUNIUM zachęca wszystkich mieszkańców Torunia do wywieszenia w dniu 1 marca br. BIAŁO – CZERWONEJ flagi. Niech wywieszenie flagi będzie wspólnym złożeniem hołdu tym, dla których miłość do Ojczyzny nie była tylko wytartym frazesem, a dążenie do wolnej i niepodległej Polski oznaczało bezkompromisową walkę z wszystkimi Jej wrogami. Podziękujmy w ten sposób Bohaterom, którzy swoją krwią dali świadectwo Wolnej Polski.

Honorowy patronat nad obchodami objął Związek Żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych; patronat medialny: Kwartalnik Myśl.pl oraz Portal Kujawski.