NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA  24.06.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Patrona toruńskiej katedry i naszego miasta. O godz. 12.30 w katedrze Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla.
  2. W środę  uroczystość NMP Nieustającej Pomocy Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej. O godz. 15.00 rozpoczęcie modlitewnego czuwania w kościele Miłosierdzia Bożego na Koniuchach, następnie procesja z obrazem Matki Bożej na Bielany do kościoła św. Józefa i Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla.
  3. Jeszcze w tym tygodniu odprawiamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie do soboty o godz. 17.45 i w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.
  4. W piątek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele Ojców Franciszkanów z Krakowa, którzy przedstawią nam historię życia i męczeństwa współczesnych misjonarzy męczenników z Pariacoto w Peru błog. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i błog. o. Michała Tomaszka. W tym dniu otrzymamy także relikwie tych błogosławionych do naszej świątyni.
  6. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela i nowy numer Śladów na Wrzosach.