NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ W NASZYCH RODZINACH

Kochani Parafianie

Trwamy jeszcze w radości z nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. W sobotę 13 października na zakończenie procesji fatimskich rozpoczęliśmy peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych rodzinach. Obraz ten został poświęcony i dotknięty do Wędrującego Wizerunku.

Po Mszy św. wieczornej obraz ze specjalnym błogosławieństwem zostaje przekazany rodzinie. Zachęcamy do udziału w Mszy św. całe rodziny. Całymi rodzinami również przychodzimy po odbiór Obrazu przed ołtarzem. Następnego dnia przed godziną 17.30 prosimy o odniesienie obrazu do kościoła. Zapisy na kolejne dni peregrynacji przyjmujemy w Biurze Parafialnym.

W naszych domach proszę o przygotowanie uroczystego miejsca – ołtarzyka z kwiatami i świecami, które zapalamy na czas modlitwy. Matka Boża pragnie przez te godziny obecności wśród nas towarzyszyć wszystkim naszym zajęciom, chce jakby wejść we wszystkie radości i troski naszej rodziny. Czas spędzony przed Wizerunkiem na modlitwie zależy od nas samych, może to być wspólny rodzinny Różaniec, Apel Jasnogórski wysłuchany przez transmisję Radia Maryja lub TV TRWAM lub odprawiony indywidualnie, modlitwy wieczorne i poranne, lektura Pisma św. Wszystko według własnych możliwości.

Do Wędrującego Wizerunku dołączona jest Księga Pamiątkowa, do której można wpisywać swoje przeżycia, postanowienia czy prośby do Matki Bożej. Będzie to swego rodzaju Kronika Nawiedzenia.

Niech Matka Boża zagości w wielu domach naszej parafii, zachęćmy także tych, którzy może nie mają odwagi lub pomysłu, jak przyjąć Matkę Bożą.

Ks. Wojciech Miszewski
proboszcz