NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na ogrzewanie naszego kościoła.  Koszt ogrzewania w miesiącu grudniu wynosi prawie 13 tys. zł. Najbliższe inwestycje to: budowa dzwonnicy, ostatni witraż do kościoła i ozdobna krata do kaplicy na Barbarce. Dziękujemy wszystkim parafianom za wszelkie wsparcie i pomoc materialną, również za ofiary składane na ten cel na kolędzie.

 2. Dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.

 3. Msza św. i kolejne spotkanie młodzieży klas III gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w niedzielę za tydzień o godz. 13.30.

 4. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. bp. Władysława Blina, biskupa ordynariusza diecezji w Witebsku na Białorusi. Podczas Mszy św. będzie głosił kazania o pracy wśród tamtejszej Polonii. Po Mszach św. będzie można złożyć swój dar na ubogi Kościół na Białorusi.

 5. Parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci w Głuchołazach: dla dziewczynek 15-21 lipca, dla chłopców 21-27 lipca. Zgłoszenia u ks. Rafała. Natomiast Świetlica Antoninek w dniach 6-13 lipca organizuje kolonie letnie w Pieckach na Mazurach. Zgłoszenia i bliższe informacje od poniedziałku do piątku w Antoninku.

 6. W czwartek 17 stycznia obchodzimy XVI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Obchody tego dnia rozpoczną się w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej w Toruniu o godz. 15.30.

 7. W dniach 18 – 25 stycznia przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy  o Jedność Chrześcijan. Program spotkań zamieszczony jest w gablocie parafialnej.

 8. Trwają wizyty duszpasterskie u naszych parafian. Plan kolęd na najbliższy tydzień:

 • 13.01  NIEDZIELA  – Kąkolowa, Narcyzowa,
 • 14.01  PONIEDZIAŁEK – Chabrowa, Pszeniczna
 • 15.01  WTOREK  –  Hiacyntowa, Rumiankowa
 • 16.01  ŚRODA  –  Kameliowa, Liliowa, Malwowa, Zielna
 • 17.01  CZWARTEK  –  Goździkowa, Migdałowa, Stokrotkowa
 • 18.01  PIĄTEK  –  Kwiatowa /z blokami/
 • 19.01  SOBOTA – Astrowa, Krokusowa, Tulipanowa
 • 20.01  NIEDZIELA  –  Storczykowa /z blokami/
 • W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 15.00.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli wspomnienia o abp. Ignacym Tokarczuku, o spotkaniach młodych w Rzymie i kolejny odcinek o misyjnej podróży do Zambii. Po Mszach św. można nabyć również płytę DVD z zapisem koncertu kolęd naszej scholii, jaki odbył się w ub. niedzielę.