NIEDZIELA  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 21.11.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W poniedziałek 22 listopada w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Józef Szamocki udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
  2. Przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 poświęciliśmy opłatek wigilijny. Będzie on dostępny w biurze parafialnym także w niedzielę. 
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego. 
  4. Zgodnie z odczytanym przed tygodniem apelem Przewodniczącego KEP po Mszach św. dzisiaj jest możliwość włączenia się w zbiórkę na rzecz  migrantów na naszej wschodniej granicy. Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko.
  5. Po raz kolejny nasza parafia włącza się w ratowanie ludzkiego życia poprzez dar krwi. Kolejna akcja przy naszym kościele dzisiaj od godz. 9.00 do 14.00. Prosimy o przyniesienie dokumentu ze zdjęciem i numerem PESEL
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian z okazji Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przy ołtarzu św. Joanny zostanie ustawiony kosz, w którym można składać swoje upominki. Na cele charytatywne będą również przeznaczone ofiary ze sprzedaży świec wigilijnych Caritas. Można je będzie nabyć od przyszłej niedzieli w domu parafialnym.
  7. We wtorek przypada 23 listopada. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną adorację o godz. 17.00.
  8. Od 12 listopada w polskich kinach można oglądać fabularny film Nędzarz i madame, opowiadający o burzliwych losach Adama Chmielowskiego, który poświęca wszystko, by stać się Bratem Albertem – przyszłym świętym. Gorąco zachęcamy by wybrać się do kina, poznać tę niezwykłą postać i wartościowo spędzić czas.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.