NIEDZIELA  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 24.11.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE    

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Wyższe Seminarium Duchowne. W tej chwili kształci się w nim ponad 30 kandydatów do kapłaństwa, w tym dwoje naszych parafian: Mateusz Starczewski i Szymon Stawicki.
 2. Przeżywana dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień  rozpoczynamy okres Adwentu. Jest to jednocześnie dzień patronalny Akcji Katolickiej. Po Mszach św. można wesprzeć swoją ofiarą dzieła realizowane przez Akcję Katolicką, m.in. Antoninek.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 został poświęcony opłatek wigilijny. Można go będzie odbierać w biurze parafialnym od jutra. Opłatek będzie dostępny w biurze parafialnym także we wszystkie niedziele Adwentu. Przyjęcie poświęconego opłatka jest wyrazem naszej wspólnoty z parafią. Ofiary składane przeznaczymy na dalsze inwestycje w naszej parafii. 
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian z okazji Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przy ołtarzu św. Joanny zostanie ustawiony kosz, w którym można składać swoje upominki. Na cele charytatywne będą również przeznaczone ofiary ze sprzedaży świątecznych ozdób i kartek przygotowanych przez Antoninek oraz świece wigilijne Caritas. Można je będzie nabyć od przyszłej niedzieli w domu parafialnym.
 5. Zajęcia otwarte w Antoninku jeszcze w listopadzie i w grudniu dla przedszkolaków i pierwszych klas szkoły podstawowej: skarpetkowe cudaki, chrupkowe ozdoby świąteczne, warsztaty anielskie słowem cudów tworzenie.
  Zapraszamy chętne dzieci. Szczegóły w ulotce, którą rozdajemy przed kościołem oraz na stronie internetowej Antoninka
 6. Antoninek organizuje w czwartek 5 grudnia w godzinach popołudniowych wycieczkę do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły w ulotce, którą rozdajemy przed kościołem oraz na stronie internetowej Antoninka
 7. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.
 8. Rozpoczyna się kolejny cykl spotkań w ramach Katechumenatu Dorosłych Diecezji Toruńskiej, czyli przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i pierwszej Komunii św. Do udziału w spotkaniach zapraszamy również dorosłych, którzy zostali już ochrzczeni, ale chcieliby się przygotować do przyjęcia tylko sakramentu bierzmowania. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 przy parafii św.  Józefa w Toruniu Spotkania odbywają się do Wigilii Paschalnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia br. o godz. 19.00. 
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela.