NIEDZIELA  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 25.11.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywana dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień  rozpoczynamy okres Adwentu.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 został poświęcony opłatek wigilijny. Można go będzie odbierać w biurze parafialnym od jutra. Opłatek będzie dostępny w biurze parafialnym także we wszystkie niedziele Adwentu. Przyjęcie poświęconego opłatka jest wyrazem naszej wspólnoty z parafią. Ofiary składane przeznaczymy na dalsze inwestycje w naszej parafii.
  3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
  4. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych.
  5. W najbliższą sobotę 1 grudnia świętować będziemy w Toruniu XXVII rocznicę powstania Radia Maryja. Uroczystości odbywać się będą w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema.  Więcej informacji na stronie internetowej Radia Maryja.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian z okazji Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przy ołtarzu św. Joanny zostanie ustawiony kosz, w którym można składać swoje upominki. Na cele charytatywne będą również przeznaczone ofiary ze sprzedaży świątecznych ozdób i kartek przygotowanych przez Świetlicę Antoninek oraz świece wigilijne Caritas. Można je będzie nabyć od przyszłej niedzieli w domu parafialnym.
  7. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.
  8. Na prośbę rodziców podajemy terminy I Komunii św. dzieci klas 3 w roku 2020. Szkoła Podstawowa nr 9 i Szkoła Muzyczna w sobotę 16 maja, a Szkoły Salezjańskie w sobotę 23 maja.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela.