NIEDZIELA  JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 26.11.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Przeżywana dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień  rozpoczynamy okres Adwentu.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 został poświęcony opłatek wigilijny. Można go będzie odbierać w biurze parafialnym od jutra. Opłatek będzie dostępny w biurze parafialnym także we wszystkie niedziele Adwentu. Przyjęcie poświęconego opłatka jest wyrazem naszej wspólnoty z parafią. Ofiary składane przeznaczymy na dalsze inwestycje w naszej parafii.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
  4. W I piątek modlitwą i ofiarą wspieramy dzieła misyjne. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W Pierwszy Piątek Miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
  5. W I sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych.
  6. W najbliższą sobotę 2 grudnia świętować będziemy w Toruniu XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. W tym roku uroczystości odbywać się będą w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema.  Więcej informacji na stronie internetowej Radia Maryja.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian z okazji Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przy ołtarzu św. Joanny zostanie ustawiony kosz, w którym można składać swoje upominki. Na cele charytatywne będą również przeznaczone ofiary ze sprzedaży świątecznych ozdób i kartek przygotowanych przez Świetlicę Antoninek oraz świece wigilijne Caritas. Można je będzie nabyć od przyszłej niedzieli w domu parafialnym.
  8. Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.
  9. Kolejny cykl przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie i pierwsza Komunia św.) rozpocznie się na początku adwentu w poniedziałek 4 grudnia o godz. 19.00 w sali Pustelnik przy sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Kandydatów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w sekretariacie parafii św. Józefa (tel. 797 907 271).
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela.